AcasaPortalInregistrareConectare
Ultimele subiecte
» Anime - actiune
Joi Iul 29, 2010 11:54 am Scris de ♫ Pukkedy ♫

» Hey...^_^ >>♫♪ >> Pukkedy
Joi Iul 29, 2010 11:45 am Scris de ♫ Pukkedy ♫

» Sugestii
Vin Apr 17, 2009 9:35 am Scris de Hazel

» Melodii preferate
Joi Apr 16, 2009 3:35 pm Scris de Egnirys Cimredopyh

» Membrul preferat
Joi Apr 16, 2009 3:32 pm Scris de Egnirys Cimredopyh

» Melodii preferate
Joi Apr 16, 2009 3:28 pm Scris de Egnirys Cimredopyh

» Melodii preferate
Joi Apr 16, 2009 3:22 pm Scris de Egnirys Cimredopyh

» Membrul preferat
Joi Apr 16, 2009 3:21 pm Scris de Egnirys Cimredopyh

» Parere
Joi Apr 16, 2009 3:21 pm Scris de Egnirys Cimredopyh

Conectare
Utilizator:
Parola:
Conectare automata: 
:: Mi-am uitat parola
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 FAQ
 Cautare
Promoters
Anime Ranking Director web
Anime-XG Topsite Anime Vivid Colors: Anime Forum Top66 Statistici

Distribuiţi | 

L vs Light

In jos 
AutorMesaj
Virused Doll
Loveless
Loveless

Numarul mesajelor : 9
Varsta : 23
Localizare : Japan
Data de inscriere : 21/01/2009

MesajSubiect: L vs Light   Mier Ian 21, 2009 9:15 pm

L si Light sunt doua personalitati diferite, usor opuse asi spune.Il aleg pe L.La inceput mi'a placut Light insa spre final a exagerat, lasandu'se purtat de puterea death note'ului.Devenise o placere pentru el in a ucide oamenii si in a fi in centrul atentiei.
L e un personaj interesant, chiar imi place comportamentul lui ciudat....aparent un om picat din cer XD
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://black-dimension.subject-line.com/forum.htm
Just_a_KiD
Global Moderator
Global Moderator

Numarul mesajelor : 59
Data de inscriere : 20/01/2009

MesajSubiect: Re: L vs Light   Joi Ian 22, 2009 9:25 pm

Eu il aleg pe L . Pur si simplu imi place mai mult ca Light !
Il admir pentru faptul ca e atat de destept si mi-a parut asa rau ca moare...dar totusi el invinge prin Near si Mello
Nu pot zice ca Light nu imi place , dar nici chiar asa mult ca L , in plus el pe la sfarsit devine cam nebun..si asta nu-mi place
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Yume
Loveless
Loveless

Numarul mesajelor : 38
Varsta : 25
Localizare : Somewhere in Romania :)
Data de inscriere : 17/01/2009

MesajSubiect: Re: L vs Light   Dum Ian 25, 2009 2:05 am

L vs Light?Well presupun ca acesta este cel mai frecvent subiect de discutie in ceea ce priveste conflictul dintre personaje.L vs Light,ce pot spune despre asta.Imi plac ambele personaje foarte mult.L este extrem de inteligent si percepe lucrurile atat de bine si atat de repede.Yagami Light,un tip extrem de inteligente cu o deductie extraordinara sub aceste ganduri inteligente si ochii plini de cercetare si ideei geniale se afla o alta personalitate inebunita dupa o justitie ciudata,o dreptate vazuta dintr-un punct foarte nebunesc si neinteles de multi.
Aceste personaje desi multi spun ca acestia sunt foarte diferiti parerea mea nu este aceasi.Acestia chiar se aseamana foarte mult incepand cu acea extraordinara inteligenta de care dau dovada.Modul de a deduce anumite lucruri ii aseamana si mai mult.Idealurile despre viata,si modul de a trai,aici acestia se diferentiaza,probabil de aceea fiind considerati atat de diferiti.Dar acestia pleaca dintr-un acelasi punct si acela este al gandirii,au niste minti geniale care percep anumite lucruri in mod diferit.Daca acestia ar fi avut aceleasi idealuri lumea ar fi fost in mainile acestora si cu siguranta ar fi fost cei mai "buni prieteni".Ar fi facut cea mai grozava echipa.
Insa cum cei doi fac parte din tabere diferite totul se schimba si inteligenta si ideeile lor incepe sa se confrunte,incep sa descopere si sa afunde.Este atat de interesanta aceasta lupta a intelectualitatii.Imi place foarte mult.
pentru a concluziona probabil ar trebui sa aleg unul dintre aceste doua personaje.Acest lucru este foarte dificil pentru ca intr-o lupta directa Yagami Light nu ar fi putut sa castige in fata lui L,insa Kira ar fi putut.Astfel incat ar fi trebuit sa il aleg pe Kira,Light pentru ca acesta ar fi iesit invingator.Dar L,este mult mai adorabil din aceasta privinta.Pentru ca in spatele acelor ganduri nu se afla acea nebunie de a distruge si de a face justitie intr-un asemenea mod.L ramane totusi preferatul meu ! ^^
Sus In jos
Chappy
Loveless
Loveless

Numarul mesajelor : 33
Varsta : 25
Data de inscriere : 11/01/2009

MesajSubiect: Re: L vs Light   Mier Feb 04, 2009 9:23 pm

oh well...urasc sa scriu mult so here goes:
L si Light sunt doua personaje asemanatoare si totusi diferite.vor acelasi lucru,au cam aceleasi resurse din punct de vedere mental,dar isi aleg doua drumuri diferite si deci se diferentiaza la nivel sentimental[sa fim seriosi,si criminalii au fond sentimental]
L lupta pentru bine fara sa piarda din vedere legile lumii date..chiar de lume,adica de cei ca ei pana la urma si el chiar ar reusi sa faca o lume mai buna,fara sa ucida pe cineva.he`s allso weird and smexy,determined and a true logic master.
Light are la inceput o intentie buna dar pe parcurs devine o idee din ce in ce mai stupida si nu se mai poate controla,tot ce face e sa puna la cale planuri stupide pentru a ajunge in varful lumii.he`s smexy and determined 2 but for a wrong reason.devine un personaj inuman si face totul ca in deviza "scopul scuza mijloacele".toate atributele lui sunt modelate si nu fac decat sa ii raneasca pe ceilalti .

well poate nu vam convins dar nu asta era ideea deci...eu lam ales pe L
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: L vs Light   

Sus In jos

L vs Light
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Ce gatim azi? (8)